Dysk Google Drive działa jako kopia zapasowa danych, nie jako główna baza danych.

Katalog "efile" to główny katalog programu, w którym zapisywane są pliki np. PDF eksportowane do chmury, oraz katalogi aplikacji e-pity Płatnika.

Połączenie i autoryzacja:

Pierwsze połączenie z Google Drive.

Podłączyć program e-pity Płatnika do konta Google możemy klikając w opcję "Konfiguracja konta Google Drive":

Konfiguracja konta Google Drive:


Użytkownik powinien zobaczyć okienko (pop-up), w którym jest proszony o zalogowanie się do konta Google, oraz o nadanie uprawnień naszej aplikacji do zapisu i odczytu danych z Google Drive.

Logowanie do konta Google:


Zablokowane okno logowania do Google w przeglądarce Chrome:

Ręczne uruchomienie wyskakującego okna:

Aby ręcznie uruchomić zablokowane okienko w Chrome, należy kliknąć w link "http://accounts.google.com/o/oauth2/…". Użytkownik ma możliwość wyłączenia blokowania wyskakujących okienek na stałe dla naszej strony.

Po zalogowaniu do Google Drive, program e-pity Płatnika proponuje zmianę sposobu zapisu danych - opcja "Zmień ustawienia". Pojawia się okienko z ustawieniami i domyślnie zaznaczoną opcją Google.

Czy dane się połączą, jeśli pracujemy na kilku komputerach?

W sytuacji gdy na jednym komputerze utworzymy 3 deklaracje i w ustawieniach zaznaczona jest opcja przechowywania danych na dysku Google zapiszą się na serwerze. Jeśli na innym komputerze, gdzie w programie jest już 5 innych deklaracji połączymy się z kontem Google, program wyśle 5 deklaracji na serwer, pobierze 3 brakujące (na liście w zakładce Moje Formularze będzie 8 pozycji).

Na pierwszym komputerze, przy ponownym uruchomieniu program pobierze z serwera brakujące 5 deklaracji i również wyświetli na liście 8 pozycji. Dane zostaną połączone.

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję