e-pity Płatnika dla WAPRO GANG
801 501 701
67 2540 299

Współpracę z firmą KOMPUTERPARTNER rozpoczęliśmy w 2014 roku. Od tamtego czasu zrealizowaliśmy wspólnie wiele pomysłów i przedsięwzięć w obszarze integracji produktów fillUp, e-pity oraz e-pity Płatnika. Najnowszym produktem, będącym owocem naszej współpracy jest program e-pity Płatnika dla WAPRO Gang. 

Program e-pity Płatnika dla WAPRO GANG jest specjalną wersją aplikacji e-pity Płatnika, dedykowaną użytkownikom programu kadrowo-płacowego WAPRO Gang. Współpraca między programami opiera się na zbiorze procedur, które pozwalają wygenerować z programu WAPRO Gang deklaracje podatkowe w postaci elektronicznej XML. Deklaracje wraz z danymi podatnika importowane są do aplikacji e-pity Płatnika dla WAPRO Gang, skąd można je wysłać do urzędu skarbowego lub za pośrednictwem platformy Odbierz PIT, do podatnika.

Programy WAPRO ERP to komplet aplikacji do zarządzania w małych i średnich przedsiębiorstwach, wspierający pracę działów: sprzedaży, finansów i księgowości, kadr oraz pracowników mobilnych. Oprogramowanie marki WAPRO ERP można wykorzystać w każdej branży, systemy cechuje prosta instalacja, łatwa konfiguracja i intuicyjna obsługa. Programy są stale rozwijane i udoskonalane zgodnie z rosnącymi potrzebami Klientów, aby stanowiły nowoczesne narzędzia do zarządzania współczesną firmą.

Jednym z elementów systemu WAPRO ERP jest program WAPRO Gang. To zintegrowany system kadrowo-płacowy, przeznaczony do wspomagania pracy działów kadr oraz rachuby płac w przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych i handlowych. Może też być z powodzeniem wykorzystany w jednostkach budżetowych i biurach księgowych.

To, co wyróżnia program WAPRO Gang na tle innych tego typu rozwiązań, to przede wszystkim elastyczność i otwartość. Konstrukcja oprogramowania pozwala na adaptację rozwiązania w każdym środowisku, bez kompromisów i sporych nakładów finansowych.

Opis rozwiązania e-pity Płatnika dla WAPRO Gang

Zaimplementowane w programie WAPRO Gang procedury eksportu najpopularniejszych deklaracji podatkowych wykorzystują mechanizmy obliczeniowe deklaracji opracowanych przez producenta aplikacji. Oznacza to, że deklaracja wydrukowana w programie WAPRO Gang będzie miała taką samą postać, jak deklaracja elektroniczna wygenerowana dla aplikacji e-pity Płatnika dla WAPRO Gang.

W celu wygenerowania pliku XML dla programu e-pity Płatnika dla WAPRO Gang, wybieramy z menu Raporty – Deklaracje podatkowe jedną z interesujących nas deklaracji e-pity.

Po wybraniu parametrów deklaracji oraz interesujących nas osób, Gang wygeneruje w wybranej lokalizacji odpowiedni plik XML.

Aby móc dostarczyć pracownikowi deklarację podatkową w sposób elektroniczny, w kartotece Adresy zamieszkania pracownika programu WAPRO Gang, konieczne jest zarejestrowanie numeru telefonu komórkowego lub adresu e-mail.

Wygenerowany plik XML importujemy w aplikacji e-pity Płatnika dla WAPRO Gang, wybierając z menu Narzędzia – Import z WAPRO GANG.

Zaimportowaną deklarację możemy edytować, uzupełnić wybrane kolumny oraz zweryfikować poprawność przekazywanych informacji. Obok samej deklaracji, do aktówki programu importowane są również dane rozliczanego pracownika. Dzięki temu, możemy w przyszłości za pomocą kreatora utworzyć dla pracownika dowolną inną deklarację.

Przygotowane deklaracje możemy dostarczyć pracownikowi za pośrednictwem platformy Odbierz PIT (przycisk Dostarcz) lub do urzędu skarbowego (przycisk Wyślij e-Deklarację).

Wysyłkę deklaracji do pracownika lub urzędu skarbowego możemy przeprowadzić zbiorczo lub dla pojedynczych deklaracji.

Dostarczenie deklaracji za pośrednictwem platformy Odbierz PIT sygnalizowane jest pracownikowi za pomocą unikalnych parametrów dostępu, przesłanych na jego telefon komórkowy lub adres e-mail. Szczegółowy opis całego procesu można znaleźć na stronie https://odbierz-pit.pl/.

Po odbiorze deklaracji przez pracownika, w aplikacji e-pity Płatnika dla WAPRO Gang zarejestrowane zostanie automatycznie elektroniczne potwierdzenie odbioru, o czym informowany jest użytkownik stosownym komunikatem.

Program e-pity Płatnika dla WAPRO Gang posiada szereg udogodnień, które w znaczący sposób wpływają na komfort pracy oraz ułatwiają płatnikowi rozliczenie roczne podatku.

 Jesteś zainteresowany: zadzwoń 801 501 701 lub napisz biuro@komputerpartner.com.pl