Program e-pity Płatnika pozwala na importowanie danych z wcześniej wyeksportowanego pliku XML (format 'e-pity.XML') lub z własnoręcznie przygotowanego pliku XML w podanym formacie. Szczegółowe informacje, opis pól oraz przykładowe pliki XML znajdziesz w dokumentacji na stronie:

Dokumentacja - import danych

Oprócz tego możliwy jest automatyczny import danych z programu Płatnik, e-Deklaracje, Druki IPS, CDN Optima, Varico  i starszych wersji aplikacji e-pity.

Dzięki dodatkowej usłudze e-pity Płatnika API jest możliwość zautomatyzowania procesu importu i eksportu danych. Szczegółowe informacje na stronie api.platnik.e-pity.pl

Import

  1. Narzędzia > Importuj dane.
  2. Wybierz czy chcesz importować dane z pliku XML / Płatnika /e-Deklaracje/ e-pity.
  3. Po wybraniu pliku i wczytaniu danych pojawi się okno z wyborem wpisów, które chcemy zaimportować.
  4. Przy każdym wpisie pojawia się informacja o tym, czy dodamy nowy wpis czy też mamy już nowszy/starszy wpis w bazie.
  5. Kliknij 'Importuj dane' - zaimportowane dane pojawią sie na liście formularzy i w aktówce.

Eksport

Program pozwala na wyeksportowanie do pliku XML danych z listy formularzy i/lub z aktówki. Dzięki tej funkcji możliwe jest łatwe przesłanie danych z programu e-pity innej osobie lub stworzenie kopii bezpieczeństwa dla swoich danych.

  1. Plik -> Eksportuj dane -> Z aktualnej bazy: Dane aktówki albo Dane aktówki i formularzy albo Eksportuj wszystkie dane.
  2. Zaznacz na liście formularze i elementy aktówki, które chcesz wyeksportować.
  3. kliknij “Eksportuj do pliku”.

Dodatkowo - możemy eksportować do pliku XML pojedynczy formularz - wybierając format XML przy zapisie formularza do pliku lub wysyłaniu mailem.


Jeżeli chciałbyś uzyskać naszą pomoc i wsparcie w zakresie importu lub exportu danych z systemów komputerowych, których obecnie używasz – napisz do nas: serwis@platnik.e-pity.pl