3 deklaracjeza darmo

Pole 8 nie zostało wypełnione, gdyż w polu 7 zaznaczono, że płatnik jest osobą fizyczną. W przypadku firmy kilkuosobowej na deklaracji PIT-11 w 7 punkcie powinno odznaczyć się opcję „płatnik niebędący osobą fizyczną". Pole "płatnik jako osoba fizyczna" zaznacza się jedynie w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej.

W polu 8 na PIT-4R zostało wpisane imię, nazwisko i data urodzenia, gdyż w polu 7 zaznaczono, że płatnik jest osobą fizyczną. Gdy w pkt 7 zaznaczy się opcję "płatnik niebędący osobą fizyczną", wówczas na PIT-4R przenoszona jest do pola 8 nazwa firmy i jej REGON. Jeśli natomiast zaznaczy się w pkt 7 "płatnik jako osoba fizyczna", wówczas do pola 8 przenoszone są imię, nazwisko i data urodzenia osoby, która prowadzi tę jednoosobową działalność gospodarczą, prowadzoną przez osobę fizyczną.

Dane wprowadzonej firmy można zmienić w Aktówce. Przy firmie, której dane chcemy zmienić, należy kliknąć na przycisk "Modyfikuj". Otworzy się okno edycji danych i wówczas będzie można zmienić błędne informacje.

Płatnik będący osobą fizyczną, może wysyłać deklaracje PIT-11, PIT-8C, PIT-8AR, PIT-4R, IFT-1, IFT-3 bez e-podpisu z podaniem kwoty przychodu za poprzedni rok podatkowy.

Płatnik niebędący osobą fizyczną wysyła deklaracje np. PIT-11, PIT-8C, PIT-40, PIT-8AR, PIT-4R przy użyciu podpisu elektronicznego. Jeśli ktoś inny będzie wysyłał deklaracje w imieniu firmy, korzystając z niefirmowego podpisu elektronicznego, musi wówczas posiadać upoważnienie wystawione na druku UPL-1 i złożone przez daną firmę w jej Urzędzie Skarbowym.

Jednoczesna wysyłka wielu e-Deklaracji w e-pity Płatnika jest możliwa przy pomocy e-Podpisu. Jeśli e-Deklaracje będą wysyłane przez Płatnika będącego osobą fizyczną, to można będzie wysyłać je również zbiorczo przy użyciu kwoty przychodu.

Tak. Każdy wprowadzony w programie kod licencji dodaje kolejną liczbę dodatkowych deklaracji PIT. Wszystkie wprowadzone kody sumują się.

W e-pity Płatnika na systemy MAC i LINUX wysyłka deklaracji do systemu e-Deklaracje z e-podpisem jest możliwa poprzez zewnętrzną aplikację . Deklarację PIT-37, PIT-36 itp. można wysłać do systemu e-Deklaracje przy użyciu kwoty autoryzacji (przychodu za 2020 rok).

Czytaj także (FAQ) dla PIT-11 > 

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję