Oprócz możliwości zapisywania formularzy w programie e-pity Płatnika, można wyeksportować deklaracje do pliku PDF lub XML i zapisać je na dysku komputera (opcja Zapisz na dysku), wysłać mailem.

Deklarację można wyeksportować z poziomu podglądu deklaracji

lub z okna Moje formularze.


Eksport danych w postaci PDF, PDF z e-podpisem, pliku z danymi XML

Po kliknięciu w przycisk "Zapisz na dysku" masz możliwość zapisania wypełnionej deklaracji w postaci pliku PDF, PDF z e-podpisem, pliku z danymi (XML). Po kliknięciu otwiera się okno z wyborem katalogu i nazwy pliku. Możesz zmienić katalog i nazwę tego pliku.

Wyślij mailem w postaci PDF, PDF z e-podpisem, PDF z e-podpisem oraz hasłem, plik z danymi XML

Deklarację wysyłamy mailem klikając w Wyślij, następnie wybieramy określoną opcję.


Po kliknięciu na wybrany typ pliku otwiera się okno klienta/programu pocztowego z możliwością wysyłki pliku mailem. Jeśli na komputerze nie jest skonfigurowany klient/program pocztowy, można zmienić ustawienia programu w opcji Narzędzia ->Ustawienia -> Ustawienia aplikacji.


Wtedy program będzie wysyłać maile poprzez serwery firmy e-file.

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję