Zaznaczamy deklaracje, które chcemy wysłać do pracowników mailem, klikamy w Dostarcz i w oknie zaznaczamy: Dostarcz mailem z e-podpisem oraz hasłem.

Jeżeli chcesz skorzystać z tej opcji, pamiętaj, że wysyłka mailem nie gwarantuje prawomocnego dostarczenia deklaracji do podatnika. Aby zgodnie z prawem dostarczyć PIT e-mailem - wymagana jest pisemna zgoda podatnika na otrzymywanie PIT za pomocą środków komunikacji elektronicznej wraz z podaniem adresu e-mail podatnika.

Za wysyłkę bez pisemnej zgody podatnika, wyłączną odpowiedzialność, co do skuteczności dostarczenia PIT, ponosi Płatnik.

W pierwszym kroku następuje weryfikacja deklaracji, generowanie plików XML i PDF, w kolejnym oknie "Wysyłanie deklaracji" należy wpisać adres mailowy pracownika i klikąć Dalej.

W oknie "Ustawienia wysyłki" należy wybrać podpis elektroniczny, e-mail nadawcy oraz wpisać dane wysyłającego, a następnie kliknąć w "Podpisz i wyślij".

W kolejnym kroku program podpisuje dokumenty, które chcemy wysłać. Po poprawnym podpisaniu dokumentów pojawi się okno wiadomości pocztowej (w zależności od ustawionych opcji wysyłki mailem - może pojawić się okno aplikacji lub nowa wiadomość programu pocztowego). Po kliknięciu Wyślij pojawi się okno:

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję