Dane w programie e-pity Płatnika są zabezpieczone standardowo poprzez Twój system operacyjny. Użytkownicy logujący się na inne konto podając hasło dostępu dla swojego profilu, nie widzą Twoich danych.

Jeżeli chcesz, aby dostęp do bazy danych programu e-pity Płatnika był chroniony, możesz ustawić  jej szyfrowanie. W tym celu należy wejść w Narzędzia -> Ustawienia -> Dane aplikacji i zaznaczyć opcję "dodatkowo zaszyfruj dane".

 Po otwarciu okna dialogowego tworzymy nowe hasło, bez którego nie będzie możliwe otworzenie bazy e-pityPłatnika z naszymi danymi.


Jeżeli użytkownik zaznaczy opcję "Zapamiętaj hasło w programie", program pamięta hasło bazy danych i nie trzeba podawać go przy każdym otwieraniu aplikacji. Baza nadal jest szyfrowana, co zabezpiecza wrażliwe dane w razie przechwycenia pliku.

Jeśli baza jest szyfrowana, a użytkownik nie zaznaczy opcji Zapamiętaj hasło, to podczas uruchamiania aplikacji program za każdym razem będzie prosił o podanie hasła do logowania.

Taki rodzaj ustawienia w 100% gwarantuje, że nikt poza Tobą nie jest w stanie poznać ani odtworzyć hasła umożliwiającego dostęp do danych.

Uwaga!

Jeśli użytkownik zapomni hasła do bazy danych, traci bezpowrotnie wszystkie swoje dane!!!