Za błędy popełnione w PIT-8C odpowiada sporządzający go podmiot. W przypadku wystąpienia zarówno omyłek rachunkowych, jak i innych błędów w informacji, PIT-8C powinien zostać skorygowany. Korekta przekazywana jest zarówno do urzędu skarbowego, jak i do podatnika, który na podstawie informacji wypełniał swoje roczne rozliczenie podatkowe.

Korekty PIT-8C dokonać należy przez pięć lat licząc od końca roku, w którym powstał obowiązek sporządzenia i przekazania tej informacji. Po tym okresie dochodzi do przedawnienia zobowiązań z tytułu zaliczek na podatek.

Za błędy w deklaracji PIT sporządzonej przez podatnika na podstawie błędnie wystawionego PIT-8C odpowiedzialność ponosi podatnik. Posiada on natomiast roszczenie zwrotne do wystawiającego PIT-8C (podstawa do ubiegania się o odszkodowanie).

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję