Informacja PIT-8C powinna zostać przekazana przez sporządzającego tę informację do urzędu skarbowego oraz podatnikowi nie później niż z końcem lutego roku następującego po rozliczanym roku podatkowym. W przypadku stosowania dokumentu papierowego dojść może do przyspieszenia terminu wysłania do urzędu skarbowego, gdy musi się to odbyć nie później niż z końcem stycznia roku następującego po roku podatkowym. Naruszenie terminu powodować może po stronie sporządzającego odpowiedzialność karną skarbową.

W przypadku, gdy kontakt z podmiotem zobowiązanym do sporządzenia PIT-8C nie jest możliwy lub też podatnik nie otrzymuje PIT-8C mimo ponaglenia z jego strony tego podmiotu, należy samodzielnie sporządzić deklarację roczną PIT. Podatnik powinien w takim przypadku samodzielnie ustalić kwoty przychodu, kosztów i zaliczek. Najbezpieczniejszym w takim przypadku będzie wpisanie kwot przybliżonych oraz złożenie wraz z deklaracją podatkową pisma wyjaśniającego, które poinformuje urząd skarbowy o braku PIT-8C oraz innych informacji niezbędnych do sporządzenia deklaracji podatkowych.

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję