Aby wysłać testowo deklarację do bramki testowej e-Deklaracje, należy przejść (użytkownik musi posiadać prawa administratora) do Ustawienia -> e-Deklaracje i w sekcji "Ustawienia e-wysyłki" zaznaczyć "Włącz możliwość e-wysyłki testowej". Po zaznaczeniu tej opcji zapisać zapisać zmiany (przycisk w prawym dolnym rogu "Zapisz i zamknij").

Kiedy program został skonfigurowany w powyższy sposób należy przygotować deklarację, następnie kliknąć w Wyślij e-Deklarację. Pojawi się okno Wysyłanie e-Deklaracji, w drugim kroku (ustawienia wysyłki) będzie możliwość zaznaczenia opcji "Wysyłka testowa".


Podczas wysyłki testowej:

  • nie jest sprawdzana poprawność wpisanych danych identyfikacyjnych podatnika i kwoty przychodu podatnika z deklaracji składanej w ubiegłym roku,
  • nie jest sprawdzana poprawność e-Podpisu użytego do wysyłki (czy jest to certyfikat kwalifikowany, komercyjny czy inny),
  • nie są weryfikowane upoważnienia do składania e-Deklaracji w imieniu innego podmiotu (UPL-1),
  • podmiotem przyjmującym wysłaną testowo e-Deklarację i wystawiającym UPO jest ‘e-Deklaracje system testowy’

Podczas wysyłki normalnej na bramkę e-Deklaracji podmiotem odbierającym e-Deklarację i wystawiającym UPO jest ‘Ministerstwo Finansów’.

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję