Deklaracje PIT możemy wysłać elektronicznie z poziomu Moje formularze w górnym menu - możemy zaznaczyć na liście wiele deklaracji do wysyłki

lub z poziomu otwartej deklaracji.

Dane są wysyłane w zaszyfrowanym pliku o schemacie xml, takim jak tego wymaga system e-Deklaracje Ministerstwa Finansów, bezpośrednio na serwer systemu e-deklaracje. 

Aby wysłać formularz, należy kliknąć w ikonę "Wyślij e-Deklaracje".

Po kliknięciu w ikonę pojawi się okno generowania deklaracji:

W kolejnym kroku otworzy się okno "Ustawienia wysyłki", jeżeli deklaracje są wysyłane w imieniu, np. spółki pojawi się okno, w którym wybieramy podpis elektroniczny, opcjonalnie wpisujemy adres mailowy (wtedy UPO zostanie wysłane na wpisany adres mailowy).

W kolejnym kroku deklaracja jest podpisywana i po poprawnym podpisaniu wyświetla się informacja o rozpoczęciu wysyłki do systemu e-Deklaracje.

Następnie pojawi się status wysyłki. Należy czekać na status 200.

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję