Płatnik będący osobą fizyczną może wysyłać deklaracje PIT-11, PIT-8C, PIT-8AR, PIT-4R, IFT-1 bez e-podpisu z podaniem kwoty przychodu za poprzedni rok podatkowy. W takim przypadku w oknie "Ustawienia wysyłki" należy zaznaczyć opcję "wysyłam bez e-Podpisu", w polu "przychód za rok"  konieczne będzie podanie kwoty przychodu podatnika z deklaracji, która była składana w zeszłym roku.

Jeśli e-Deklaracja może być wysłana tyko z e-Podpisem (jest to uzależnione od rodzaju deklaracji i jej schematu wysyłki xml opracownego przez system e-Deklaracji MF), wówczas pojawi się w tym oknie tylko opcja wyboru podpisu elektronicznego, nie będzie można zaznaczyć opcji ‘wysyłam bez e-Podpisu’.

Więcej na temat obsługi e-Podpisu (Certum (Asseco), Sigillum, KIR i CenCert) w e-pity Płatnika znajdziesz tutaj >>

W oknie ‘Wysyłanie e-Deklaracji’ możemy również podać adres e-mail, na który zostanie wysłane Potwierdzenie odbioru - UPO, po poprawnym zakończeniu wysyłki danego formularza. UPO zostanie automatycznie odebrane również w samym programie.

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję