Wysyłka przez ePUAP jest dostępna tylko dla wybranych formularzy - tych, które mogą być wysyłane za pośrednictwem profilu zaufanego założonego na ePUAP.gov.pl

Wersje e-pity Płatnika na Mac OS, Linux, Android, iOS oraz wersja online nie obsługują wysyłki przez ePUAP. Wysyłka przez ePUAP jest dostępna tylko w wersji e-pity Płatnika instalacyjnej na Windows"a.

Profil zaufany

Opcja "Wyślij przez ePUAP" umożliwia wysłanie pisma do dowolnego urzędu lub instytucji publicznej z poziomu programu e-pity Płatnika. Aby wysłać pismo do urzędu, należy posiadać profil zaufany.

Pod adresem http://epuap.gov.pl/wps/portal/E2_ZalozProfil można założyć konto oraz znaleźć więcej informacji na temat profilu zaufanego.

Przygotowanie pisma do urzędu - opcja "Wyślij przez ePUAP" z poziomu edycji formularza

Po wypełnieniu formularza, który chcemy złożyć np. w urzędzie danego miasta, należy kliknąć w opcję "Wyślij przez ePUAP".

Otworzy się karta "Pismo ogólne do podmiotu publicznego". W pierwszym kroku należy zalogować się do ePUAP, następnie wybrać podmiot publiczny, określić rodzaj sprawy, tytuł oraz treść. Po uzupełnieniu wszystkich kroków należy kliknąć "Podpisz i wyślij".

Logowanie do serwisu ePUAP, zapamiętywanie zaszyfrowanego hasła, wylogowanie

Do serwisu ePUAP logujemy się w oknie "Pismo ogólne skierowane do podmiotu publicznego" poprzez kliknięcie w przycisk "Zaloguj się do ePUAP"

Wysyłka do ePUAP

Wysyłka do ePUAP następuje po kliknięciu w przycisk "Podpisz i wyślij". Po około minucie po kliknięciu w "Podpisz i wyślij" wyświetli się okno, w którym należy wpisać kod do profilu zaufanego (kod zostanie wysłany na adres mailowy lub na telefon w formie wiadomości SMS w zależności od tego, jaki określiliśmy parametr autoryzacji). Po poprawnym wysłaniu formularza, powinniśmy otrzymać potwierdzenie UPP, które wyświetli się jako dodatkowa zakładka do danego formularza.

Wysyłanie formularza z poziomu okna startowego oraz z listy Moje formularze

Formularz można wysłać do urzędu również z listy na stronie startowej programu, także z tego poziomu można sprawdzić status e-wysyłki - w tym celu przy danym piśmie trzeba kliknąć w Więcej i wybrać odpowiednią opcję.


 

Moje formularze -> kategoria ePUAP - z tego poziomu możemy sprawdzić statusy ePUAP (wcześniej należy kliknąć w 'Ustaw kolumny' i zaznaczyć 'Wysyłka do ePUAP', a także wysłać formularze do ePUAP pojedynczo bądź zbiorczo.


Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję